Egy család egy kis lakásban. Anya és két gyerek; a 14 éves Julcsi és a 27 éves Kristóf. Nem is, mert valójában három. Csak Petra, a középső már elköltözött. Tulajdonképpen lehetne négy is, mert Janka, Kristóf barátnője viszont ott él velük. Meg valahol apa is van. Csak nem itt. A nagymama meg fölöttük lakik. Éldegélnek, míg Julcsi meg nem nyer egy pályázatot a meséjével és a hozzá készített rajzaival. Két hétre elutazhat egy nemzetközi táborba. Ettől aztán felborulnak a „békés” mindennapok.
13-15 éveseknek szóló történetünk középpontjában a kommunikációs akadályok állnak. A résztvevőkkel közösen derítjük fel, hogy mi akadályoz bennünket abban, hogy szót értsünk egymással? Hogyan lehet leküzdeni ezeket az akadályokat? Milyen stratégiákat tudunk alkalmazni? Mit jelent ragaszkodni egy stratégiához és mit jelent feladni azt?
A Kéksziget különlegessége, hogy benne a színház és az interakció komplex egységet alkotnak, egy dramaturgiai ívre vannak felfűzve, egymás nélkül értelmezhetetlenek. A résztvevők azáltal, hogy szerepbe lépnek, megélt tudást szereznek a program által középpontba állított problémakörről.
Nemzeti Kulturális Alap
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Hogyan értékeled a programot? Oszd meg a tapasztalataidat!