Olyan fórumként látjuk és láttatjuk magunkat, ahol a munkában, játékban résztvevők (színészek, nézők, kutatók, drámatanárok, dramaturgok, rendezők) azt kutatják, hogy mit jelent embernek lenni a jelen társadalmában, mi a viszonyunk az általunk felvetett emberi, erkölcsi, társadalmi kérdésekhez, problémákhoz, jelenségekhez. A Káva magas szakmai színvonalon, elismerten működő, hazai és nemzetközi programokat bonyolító részvételi színházi műhely.
Fő tevékenységünk komplex színházi nevelési (Theatre in Education – TIE) előadások készítése és rendszeres megvalósítása általános és középiskolai csoportoknak, ugyanakkor elkötelezettek vagyunk drámaprogramok és hosszabb távú dráma- és közösségi színházi projektek megvalósításában is. Az ország különböző pontjain főként 7-18 éves, sok esetben hátrányos helyzetű gyerekek és fiatalok csoportjaival dolgozunk, de kísérleti előadásokat óvodások és felnőttek számára is létrehozunk. Programjaink során magas esztétikai minőségre és a tanulási formák komplex alkalmazására törekszünk. Nagy hangsúlyt fektetünk a hazai és a nemzetközi szakmai együttműködésekre és a disszeminációra: könyveket és filmeket adunk ki a munkánkról, workshopokat, képzéseket, konferenciákat is szervezünk a bennünket érintő és érdeklő témákban. Az általunk alkalmazott módszeregyüttes A Résztvevő Színháza (ARS) kifejezéssel írható le. Munkánkra társadalmi beavatkozások sorozataként tekintünk.
A társulat tagjai a 2022/2023-mas évadban:
Balassa Zsófia, Benkő-Kovács Gergő, Bori Viktor, Boznánszky Anna, Frigyesi Eszter, Gyombolai Gábor, Kardos János, Milák Melinda, Sereglei András, Somorjai Márton, Sólyom-Nagy Fanni, Takács Gábor, Tóth-Bognár Petra.
kava@kavaszinhaz.hu